Žáci naší školy se zúčastnili Pochodu živých

Ve středu 24. 11. 2021 uplynulo 80 let od zahájení deportací Židů z českých zemí. Tento den je také považován za den vzniku ghetta v Terezíně. Právě před 80 lety přijel první transport AK 1 s 340 obyvateli. Celkem prošlo terezínským ghettem na 155.000 Židů. V důsledku nelidských podmínek jich přímo v ghettu zahynulo přibližně 35.000 a z 87.000 deportovaných do vyhlazovacích a koncentračních táborů na východě jich přežilo necelých 3.600.
Naše škola spolupracuje s Památníkem Terezín pravidelně a již několikrát se děti zúčastnily různých pietních akcí. Jinak tomu nebylo ani letos. Některé děti uctily památku v doprovodu učitelek, jiné se pochodu zúčastnily i se svými rodiči. Akci podpořilo přibližně 40 žáků naší školy. Byl to příjemně strávený podvečer, který ve všech přítomných vyvolal silné emoce.
Děkujeme všem našim žákům a jejich rodičům za podporu.
Na níže uvedených odkazech si můžete prohlédnout fotodokumentaci z akce a dokonce i krátkou reportáž ČT pro Zprávičky.

Mgr. Lucie Žáčková, ZŠ Terezín

FOTOGALERIE 1        FOTOGALERIE 2