9. ročníky - příprava na přijímací zkoušky

Vážení rodiče,

podle  usnesení vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od 11. 5. umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků pro účely přípravy na přijímací zkoušky.

Vzdělávací aktivity budou proto směřovány pouze na skupinu žáků, která bude v tomto školním roce dělat přijímací zkoušky na střední školu a jsou dobrovolné,  ostatní žáci devátých  ročníků se budou dále vzdělávat  distančně (z domova) .

Třídní učitelky Vás budou kontaktovat, aby zjistily  zájem o tuto formu výuky.

Prosím o vyjádření do 7. 5 2020, pozdější přihlášení a nástup do skupiny není možný.

Prioritou a náplní výuky budou předměty:

český jazyk a matematika

Příprava v ZŠ Terezín bude probíhat  dle následujícího rozpisu:

pondělí                od 9,30 do 11,45

úterý                    od 9,30 do 11,45

čtvrtek                 od 9,30 do 11,45

Protože se škola musí řídit platnými předpisy pro tuto situaci, je nutné, abyste se  seznámili s rizikovými faktory, které neumožňují účast žáka ve výuce a vyplnili Čestné prohlášení (vše je v příloze této zprávy).

Pokud zákonný zástupce tento dokument nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.

Provozní a hygienické informace:

- vstup do školy bude umožněn hlavním vchodem a zadním vchodem do pergoly

- do školy vchází pouze žáci nikoliv doprovázející osoby.

- žáci se nebudou zdržovat ve společných prostorách školy, ale půjdou hned do třídy, ve které bude probíhat výuka

- žáci budou rozděleni do skupin o maximálním počtu 15 žáků ve skupině – složení je neměnné

- při příchodu do třídy si umyjí a vydezinfikují ruce

- povinností je mít 2 roušky a sáček na uložení roušky

- ve společných prostorách budou nosit všichni žáci i zaměstnanci roušky, ve třídách bude rozhodnutí na vyučujících

- neúčast  žáka přihlášeného k výuce musí být zákonným zástupce omluvena do tří dnů

Žáci jsou povinni dodržovat stanovená hygienická pravidla, jejich opakované nedodržování – po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka -  bude důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.

Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.

Školní jídelna

Žáci se mohou ve dnech výuky stravovat ve školní jídelně, objednat obědy je nutné  do středy 6.5. 2020  - tel. 416 782 259.

Mgr. Štěpánka Šnajdrová

Čestné prohlášení ( PDF 268.8 kB )