Výlet do Kravař

V sobotu 16. října se uskutečnil první výlet Turistického kroužku v tomto školním roce. Vypravili jsme se do Kravař u České Lípy.

Nejprve jsme navštívili malý skanzen Vísecká rychta, kde si děti prohlédly, jak lidé dřív bydleli, jaký měli nábytek a jaké nástroje používali při práci.

Další zastávkou byla cukrárna s moc milou a ochotnou obsluhou, výbornými pečenými lízátky, dortíky, zmrzlinou a skvělou malinovou limonádou.

Posilnění a odpočatí jsme se vydali dobýt zříceninu hradu Ronov. Cestou jsme obdivovali krásně zbarvené stromy, hledali jsme co nejhezčí listy a ani jsme si neuvědomili, že lezeme do pořádného kopce. Nahoře jsme řádně prozkoumali celou zříceninu a vydali se pomalu zpět na nádraží.

Počasí bylo celý den nádherné a výlet jsme si všichni moc užili.

Publikováno: 25.10.2021