Sbírka krmení pro ZS Falco Dolní Týnec

Školní parlament ZŠ Terezín vyhlásil sbírku krmení pro ZS Falco v Dolním Týnci. Jejím posláním je pomáhat zraněným a jinak handicapovaným volně žijícím živočichům. Uzdravení živočichové se vracejí zpět do přírody, trvale handicapované živočichy pracovníci ZS umísťují  většinou do expozic stanice. Nedílnou součástí práce záchranné stanice je i ekologická výchova.

Žáci nosili především piškoty, paštiky, vyloupané i nevyloupané vlašské a lískové ořechy atd. Sbírka byla velmi úspěšná, níže uvádíme, na co všechno se mohou zvířátka těšit.

Piškoty – 23 kg

Ořechy vlašské vyloupané – 6, 2 kg

Ořechy lískové vyloupané – 5, 3 kg

Paštiky (kočičí, psí) – 21 kg

Ořechy vlašské nevyloupané – cca 150 kg

Děkujeme tímto všem, kteří do sbírky přispěli. Je vidět, že i malá podpora každého z nás může ve výsledku přinést velkou pomoc.

Mgr. Lucie Žáčková, koordinátorka ŠP

Publikováno: 20.12.2018