Planetárium v Praze 5. AB

V pondělí 25. listopadu navštívily třídy 5.A a 5.B pražské planetárium Planetum. Cesta do Prahy byla kvůli velmi hustému provozu trochu zdlouhavá a měli jsme strach, zda dorazíme včas. Nakonec to pan řidič zvládl a přijeli jsme jen s malým zpožděním.

V planetáriu jsme se ani nestačili rozkoukat a už jsme seděli v pohodlných křeslech a sledovali program Vesmír kolem nás. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o planetě Zemi, o ostatních planetách Sluneční soustavy, o Slunci i o spoustě dalších objektů, které putují vesmírem. Se zatajeným dechem jsme sledovali noční oblohu, na které se objevovala různá souhvězdí.

Po skončení programu jsme si prohlédli výstavu ve vestibulu planetária, nakoupili upomínkové předměty, posvačili a vyrazili zpět.

Tentokrát ubíhala cesta rychle a za chvíli jsme stáli před školou.

Fotografie z akce.

Publikováno: 25.11.2019