Nástup žáků I. stupně do školy - 25.5. 2020

I. stupeň – nástup do školy

Vážení rodiče,

podle  usnesení vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od 25. 5. umožněna osobní přítomnost žáků I. stupně.

Provozní doba školy 8,00 – 16,00

Vzdělávání je nepovinné a je nutné žáky k výuce přihlásit.

Pokud nemáte o výuku zájem, může se Vaše dítě dál vzdělávat distančně.

Výuka bude probíhat ve skupinách max. 15 žáků ve třídě. Skupiny budou tvořeny podle délky pobytu dětí ve škole – protože skupiny musí být neměnné, musíme přihlédnout k tomu, jestli bude žák zůstávat po výuce v družině. Ranní družina bude mimo provoz.

Třídní učitelky Vás budou kontaktovat, aby zjistily  zájem o tuto formu výuky.

Prosím o vyjádření do 18. 5 2020, pozdější přihlášení a nástup do skupiny není možný.

Výuka bude probíhat čtyři hodiny denně – od 8,00 do 11,40.

Protože se škola musí řídit platnými předpisy pro tuto situaci, je nutné, abyste se  seznámili s rizikovými faktory, které neumožňují účast žáka ve výuce a vyplnili přihlášku a Čestné prohlášení (vše je v příloze této zprávy).

Přihláška  a Čestné prohlášení– předá žák při nástupu do školy – 25.5. 2020

Pokud zákonný zástupce oba dokumenty nedodá , nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.

Provozní a hygienické informace:

- před školou jsou žáci povinni dodržovat odstupy 2m a nosit roušku

- ke vstupu do školy budou - podle počtu skupin- využity všechny  vchody do pavilonů

- žáky si uvnitř vyzvedne pověřený ped. pracovník, který je odvede do třídy

- do školy vchází pouze žáci nikoliv doprovázející osoby

- žáci se nebudou zdržovat ve společných prostorách školy, ale půjdou hned do třídy, ve které bude probíhat výuka

- žáci budou rozděleni do skupin o maximálním počtu 15 žáků ve skupině – složení je neměnné

- při příchodu si umyjí a vydezinfikují ruce

- povinností je mít 2 roušky a sáček na uložení roušky

- ve společných prostorách budou nosit všichni žáci i zaměstnanci roušky, ve třídách bude rozhodnutí na vyučujících

- neúčast  žáka přihlášeného k výuce musí být zákonným zástupce omluvena do tří dnů

Žáci jsou povinni dodržovat stanovená hygienická pravidla, jejich opakované nedodržování – po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka -  bude důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.

Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.

Pokud bude žák vykazovat některé z výše uvedených příznaků, bude umístěn do samostatné místnosti a budou okamžitě kontaktováni zákonní zástupci.

Školní jídelna

Žáci se mohou ve dnech výuky stravovat ve školní jídelně, objednat obědy je nutné  do středy 20.5. 2020  - tel. 416 782 259.

Stravování bude probíhat po skupinách, ve kterých budou žáci zařazeni k výuce.

Přednostně budou odbaveny skupiny žáků, které odcházejí domů po skončení výuky.

Přihláška žáka I. stupně ( DOC 26 kB )

Čestné prohlášení ( PDF 268.8 kB )