Asijská kuchyně, hůlky a origami

Na začátku prosince se 12 žáků naší zúčastnilo praktické maturitní zkoušky několika studentek Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích. Studentky si jako téma vybraly Asijskou kuchyni a pro žáky si připravily velmi zajímavý program.

Žáci byli rozděleni do několika skupin a pod vedením maturantek procházeli různá stanoviště – skládali origami, ochutnávali poslepu cizokrajné ovoce, učili se držet hůlky a jíst jimi. Postupně došli až do kuchyně, kde si sami připravili sushi a zamotali jarní závitky. „Nejchutnější“ částí bylo ale hodování u nádherně prostřené tabule. Během dvou hodin jsme ochutnali pětichodové asijské menu a  několik druhů zajímavých a velmi chutných nápojů. Na jídelním lístku se objevilo sushi s lososem, které si děti samy vyrobily, thajská polévka s kokosovým mlékem, jarní závitky s bylinkami, kuřecí kousky „Teryiaki“ s rýžovými nudlemi a kokosový pudink s tapiokou. Mezi nápoji nejvíce bodovala domácí zázvorová limonáda, ale i matcha tea, yogi čaj či limonáda z granátového jablka.

Celá akce se dětem moc líbila a opravdu si ji užily. Velké díky za prima program, výborné jídlo a skvělou obsluhu patří maturantkám, které celou akci připravily. Až budete na jaře skládat vaši zkoušku dospělosti, budeme vám držet palce.

Mgr. Lucie Žáčková

Publikováno: 05.12.2018