Úvod » Stalo se

Asijská kuchyně, hůlky a origami

Asijská kuchyně, hůlky a origami

 

     Na začátku prosince se 12 žáků naší zúčastnilo praktické maturitní zkoušky několika studentek Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích. Studentky si jako téma vybraly Asijskou kuchyni a pro žáky si připravily velmi zajímavý program.

     Žáci byli rozděleni do několika skupin a pod vedením maturantek procházeli různá stanoviště – skládali origami, ochutnávali poslepu cizokrajné ovoce, učili se držet hůlky a jíst jimi. Postupně došli až do kuchyně, kde si sami připravili sushi a zamotali jarní závitky. „Nejchutnější“ částí bylo ale hodování u nádherně prostřené tabule. Během dvou hodin jsme ochutnali pětichodové asijské menu a  několik druhů zajímavých a velmi chutných nápojů. Na jídelním lístku se objevilo sushi s lososem, které si děti samy vyrobily, thajská polévka s kokosovým mlékem, jarní závitky s bylinkami, kuřecí kousky „Teryiaki“ s rýžovými nudlemi a kokosový pudink s tapiokou. Mezi nápoji nejvíce bodovala domácí zázvorová limonáda, ale i matcha tea, yogi čaj či limonáda z granátového jablka.

     Celá akce se dětem moc líbila a opravdu si ji užily. Velké díky za prima program, výborné jídlo a skvělou obsluhu patří maturantkám, které celou akci připravily. Až budete na jaře skládat vaši zkoušku dospělosti, budeme vám držet palce.

Mgr. Lucie Žáčková

 

Publikováno: 05.12.2018

Naši partneři a námi podporované projekty

PROJEKT ZŠ TEREZÍN

Projekt ZŠ Terezín je zaměřen na osobně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání a spolupráci s rodiči žáků.
Zobrazit více »

Česko se hýbe

Celorepublikový projekt všeobecné pohybové přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku.
Zobrazit více »

VZP

Tuzemské i zahraniční léčebně - ozdravné pobyty. Využijte nabídku VZP na příspěvek pro zdraví vašeho dítěte.
Zobrazit více »

škola pro demokracii

Škola pro demokracii ukazuje dětem, jak přijímat odpovědnost a proměnit své okolí k lepšímu.
Zobrazit více »